Rewitalizacja terenów zielonych w Mikorzynie
Gmina Kępno otrzymała dotację w wysokości 150 000 zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Rewitalizacja terenów zielonych oraz stawu kąpielowego we wsi Mikorzyn”. To szansa na stworzenie atrakcyjnego miejsca rekreacji, wypoczynku, relaksu i integracji społecznej.
Sejmik Województwa Wielkopolskiego zatwierdził listę rankingową projektów dofinansowanych w ramach programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Decyzją radnych wsparcie otrzyma 39 przedsięwzięć o łącznej wartości blisko 5 mln zł, w tym Gmina Kępno.
W ramach planowanego zadania przeprowadzona zostanie rewitalizacja terenów zielonych na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Mikorzynie. Wykonane zostaną nowe nasadzenia drzew miododajnych wraz z pielęgnacją istniejącego zadrzewienia, założona zostanie łąka kwietna oraz przeprowadzone zostaną prace naprawcze przy stawie kąpielowym, polegające na wymianie umocnienia wschodniej skarpy stawu, rurociągu na długości 32 m oraz wymianie piasku na „piaszczystej plaży”.
Projekt obejmuje:
✔️ remont stawu kąpielowego obejmujący: wymianę umocnienia wschodniej skarpy stawu kąpielowego, wymianę na długości 32 m rurociągu, wymianę piasku na „piaszczystej plaży”
✔️ wykonanie pomiędzy stawem, a drogą powiatową, łąki kwietnej
✔️ nasadzenie 30 drzew miododajnych w sąsiedztwie stawu kąpielowego, w tym dzikich oraz starych odmian drzew owocowych
✔️ pielęgnacja 50 drzew znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie ww. stawu.
Realizacja projektu planowana jest na 2026 rok.


