W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Kępińskim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. rewitalizacji. Przedmiotem spotkania była identyfikacja projektów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Omówiono tematykę komplementarności projektów rewitalizacyjnych. Szkolenie przeprowadzone zostało przez Pana Michała Marciniaka z firmy STREFAPLUS i dotyczyło one uszczegółowienia przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które zapisaną zostaną w Lokalnym Programie Rewitalizacji (LPR).
Członkowie Zespołu ds. rewitalizacji pracowali nad określeniem poszczególnych zadań, wartości realizowanych projektów. Wszelkie prace były prowadzone w odniesieniu do celów związanych z procesem odnowy obszaru gminy. Umieszczenie projektu w programie rewitalizacji jest warunkiem koniecznym dla uzyskania wsparcia w ramach WRPO 2014+ działania 9.2 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych (PI 9b). Ponadto wpisanie się projektu w LPR może skutkować otrzymaniem dodatkowych punktów w aplikowaniu o środki w konkursach dotacyjnych w ramach pozostałych działań WRPO 2014+, a także innych krajowych programów unijnych, w których przewidziano premiowanie projektów rewitalizacyjnych. Dopuszcza się możliwość niewielkich modyfikacji pomiędzy opisem projektu zawartym w programie rewitalizacji a opisem projektu we wniosku o dofinansowanie, pod warunkiem utrzymania celu projektu i zasadniczego założenia (np. zmiana nazwy projektu, dodanie partnera).
W części szkoleniowej omówiono również możliwe działanie gminy w przedmiocie uzgodnienia odstąpienia przeprowadzenia oceny oddziaływania środowiska (OOŚ) zgodnie z przepisami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.