Przybyszów to miejscowość, która leży w północnej części gminy Kępno. Część wsi Przybyszów leży na Obszarze Chronionego Krajobrazu Wzgórz Ostrzeszowskiej i Kotliny Odolanowskiej. Charakterystyczne dla miejscowości jest występowanie tzw. przysiółków , Faustianka i Korzeń.
Wieś powstała w XVII wieku, kiedy założono kilka gospodarstw przez ludzi przybyłych stąd się też wywodzi nazwa wsi Przybyszów. Wcześniej było tutaj dużo lasów i kniei, należących do majątku w Mielęcinie. Ziemia wraz z lasami po wykarczowaniu została sprzedana przybyszom, byli to osadnicy niemieccy. W bardzo, krótkim czasie spolonizowali się, choć nadal pozostawali przy wyznaniu ewangelickim. Byli oni wyznania ewangelickiego, narodowości polskiej. Osadnicy trudnili się przede wszystkim pracami leśnymi oraz przewozili drzewo i deski do Wrocławia, uprawa roli mniej ich interesowała.
W XIX wieku byli poddawani silnemu procesowi germanizacji, ich dzieci były bardziej gnębione przez niemieckich nauczycieli za język i obyczaje polskie. W 1912 roku powstała szkoła, która jednak została doszczętnie zniszczona przez oddziały grenzschutzu podczas Powstania Wielkopolskiego. 19 lutego 1919 roku, już po podpisaniu rozejmu w Trewirze wstrzymującego działania zbrojne Powstania Wielkopolskiego, pod Korzeniem dawny folwark w dniu 19 lutego 1919 roku, doszło do walk, podczas których zginęło 9 powstańców, co upamiętnia obelisk znajdujący się przy wjeździe do Przybyszowa.
Pozostałością po dawnych mieszkańcach Przybyszowa jest dawny cmentarz ewangelicki. Obecnie bardzo zaniedbany.
Na terenie miejscowości działa Koło Gospodyń Wiejskich.