To miejscowość, leżąca na północny-wschód od Kępna. Jest to wieś o charakterze rolniczym. Od najdalszych pamiętnych czasów miejscowość Kierzenko było majątkiem dworskim z pałacem, parkiem drzewno - sadowym przy pałacu, stawem oraz wszystkimi budynkami inwentarskimi - stodołami. Obszarowo majątek stanowiło ok. 300 ha w tym łąki i lasy. Z metryk notarialnych wynikało, że własność stanowiły "Dobra Rycerskie". Zarządcami do roku 1920 byli obywatele niemieccy.
Do roku 1913 zarządcą majątku był Niemiec o nazwisku Klas. Za jego czasów i jego staraniem wszystkie grunty orne zostały zmeliorowane w latach 1905-1910, dowodem tego przedsięwzięcia są kopie map melioracyjnych sporządzone w 1905 r w Berlinie.
Sama miejscowość do odzyskania niepodległości nosiła nazwę "Waldan", czego dowodem jest zatytułowany napis na mapach melioracyjnych.
Następnym zarządcą był również obywatel niemiecki o nazwisku Hugorode.
Po odzyskaniu niepodległości w 1920 roku majątkiem władał Polak o nazwisku Siciński aż do 1928-29 roku. w którym to roku majątek został całkowicie rozparcelowany częściowo na dopełnorolnienie rolników z Domanina i Kierzna, zaś większa część gruntów została rozparcelowana wśród miejscowych dworzan na gospodarstwa od 7-10 ha. Budynki inwentarskie, stodoły zostały rozebrane zaś pałac i dom mieszkalny pozostały, których ślady są widocznego dziś.
Kierzenko po rozparcelowaniu stanowiło wieś przyłączoną do sołectwa w Kierznie.
Od 1962 roku jest samodzielną wsią sołecką. Należy też wspomnieć, że czas okupacji niemieckiej był też niełaskawy dla tutejszej ludności, część rodzin była wysiedlona.
Gospodarstwa były podupadłe rozwojowo wojna a potem sowieckimi ?kontyngentami?. Stopniowy rozwój i postęp rozpoczął się w 1956 r. Także 1958 r. był wyjątkowy, gdyż zabłysnął elektrycznością w miejscowości. W 1980-87 położono drogę asfaltową, w krótkim czasie wybudowano przy dużym zaangażowaniu społecznym świetlicę wiejską, postawiono grotę z figurą Wniebowziętej Matki Bożej, przy której w miesiącu maju do dzisiejszego dnia odprawiane są nabożeństwa.