Miasto i Gmina Kępno

Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy

W dniu 15 grudnia, Środowiskowy Dom Samopomocy otrzymał nowy samochód zakupiony na potrzeby przewozu osób z niepełnosprawnością.

W uroczystym przekazaniu pojazdu uczestniczyli wszyscy podopieczni ŚDS oraz Krzysztof Godek, II Zastępca Burmistrza, Justyna Kolendowicz-Czakon, kierownik ŚDS i Robert Kaczor, kierownik Referatu Rady Miejskiej.  

Nowy samochód to ogromne wsparcie dla uczestników zajęć Środowiskowego Domu a także zdecydowana poprawa ich bezpieczeństwa i warunków podczas dowozu do placówki. To także większa dostępność do oferty ŚDS, ponieważ samochód jest przystosowany do przewożenia osób na co dzień korzystających z wózków inwalidzkich.

Gmina Kępno na zakup samochodu uzyskała 114 700,00 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III".  Łączna wartość projektu wyniosła 166 257,00 zł. Wkład własny Gminy to 51 557,00 zł.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności